„Trzeba być człowiekiem”

dnia

UJesienna_abstrakcja_46_x_612 palne lato w wielkim mieście. Na Starówce tłumy. Pod kościołem św. Anny luźniej i nieco cienia. W podcieniach zaś niezwykła osoba i jej niezwykłe działa.

Czekając z BJ na nadejście Taty z resztą Dzieciaków (pierwotnie miałyśmy własną piersią, niczym Reytan bronić wejścia na Zamek Królewski przed zamknięciem) wodziłam leniwie wzrokiem po społeczeństwie. Szczególną uwagę zwróciłam na wysoką kobietę, która w podcieniach miała rozłożone jakieś obrazki. W pewnym momencie niewiasta ta podeszła do kilku osób, które to osoby umknęły po chwili. Wreszcie Pani skierowała się w moją stronę. Okazało się, że ma do odstąpienia pocztówki i obrazki. Zaczęłyśmy rozmawiać.

Image014Piszę Wam ten dość przydługi wstęp nie bez powodu. I biję się jednocześnie w piersi, ponieważ oceniłam Panią Anię pochopnie i niesprawiedliwie (i niezgodnie z Ewangelią). Podejrzewam, że umykające osoby zrobiły to samo 😦 Bardzo przepraszam. (Tak łatwo zapomniałam jak mojego ś.p Dziadka posądzano o pijaństwo podczas gdy On zmagał się z chorobą neurologiczną…). Zaczęłyśmy rozmawiać i poznałam Panią Annę nieco lepiej. Pani Ania jest osobą z pasją. Tą pasją jest malarstwo. Swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie sztuki stawiała przed kilku laty uczestnicząc w warsztacie terapii zajęciowej w Parmie. Tematem prac są pejzaże Ziemi Łowickiej oraz kwiaty. Pani Anna wystawia swoje prace od 2007 r, współpracuje z różnymi instytucjami kulturalnymi, bierze udział w warsztatach oraz różnych imprezach. Jest laureatką wielu konkursów plastycznych. Obrazy Pani Anny ujęły mnie nie tylko kolorystyką (bardzo optymistyczna) czy tematyką, ale klimatem. Są na nich uwiecznione drewniane chaty ze strzechą, przydrożne kapliczki, świat, który odchodzi w niepamięć. Obecnie (do 31 sierpnia) prace Artystki można obejrzeć w Bibliotece „Przy Baleya” na ul. Baleya 9 na warszawskiej Ochocie. Nazwisko, które warto moim zdaniem zapamiętać – Anna Szcześniak.

anna szcześniak chata

PS. Obrazy skopiowano za zgodą Autorki.

Zanim napiszesz, pomyśl

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s