Karolina i unschooling

dnia

targi4Targi Wydawców Katolickich – relacja

W ubiegły czwartek w naszej szkole była wycieczka. Zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do Arkad Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie od  godziny 10 otwarte były Targi. Bardzo lubimy (jest to już naszą tradycją) czwartkowe wizyty na Targach. Ludzi nie jest jeszcze bardzo dużo i można prawie spokojnie przejechać z wózkiem wzdłuż stoisk. A stoisk jest sporo, bo 129. Przygotowaliśmy się do wycieczki bardzo dobrze. Mieliśmy opracowaną listę poszukiwanych pozycji oraz ustaliliśmy kwotę na wydatki. Dzieciarnia sięgnęła do swoich oszczędności i  ustaliła także wspólny budżet.

targi1

Poza zakupami zawsze jest to doskonała okazja do spotkania z ludźmi. I tak w stoisku Centrum Myśli Jana Pawła II podczas, gdy Dzieciaki pisały i rysowały swoje intencje modlitewne, które zostaną zawiezione do Grobu św. Jana Pawła II, mieliśmy szansę porozmawiać o edukacji domowej… świat jest mały 😉 Na stoisku Niedzieli zostaliśmy hojnie obdarowani krówkami, a na kolejnym balonikami. Ale nie gadżety są najważniejsze. Bardzo się cieszę, że udało nam się otrzymać autograf o. Leona Knabita OSB. Dziękujemy 🙂targi2

Do domu wróciliśmy w porze obiadowej i lekcji już nie było. Był unschooling i projekcja filmy Karolina o bł. Karolinie Kózkównie. Dziewczyny stwierdziły, że aktorka odtwarzająca główną rolę jest podobna do bł. Karoliny. Polecam. Na razie jeszcze nie rozmawialiśmy o filmie, ale matczyna intuicja podpowiada mi, że mocno rozważają film i spotkanie z bł. Karoliną. Film polecam.

8 Komentarzy Dodaj własny

 1. Jerzy pisze:

  Gratulacje z pomyślnych zakupów w dostojnym towarzystwie. Każdego dnia, a szczególnie dzisiaj doceniam Wasz prezent. To niesamowite ile da się dobrego wycisnąć z dobrej książki.

  1. hslinum pisze:

   @Jerzy, cieszymy się bardzo że prezent jest ‚trafiony’. Św. Ignacy jest dla nas ważny i także korzystamy z jego duchowych wskazówek.

 2. Kosik pisze:

  I zapomniałam napisać o Karolinie. Jest nam bardzo bliska. A film się nadaje dla dziewczynek? Nie ma tam mocnych scen? Znając historię Karoliny, trochę się obawiam. Zwłaszcza przy moim wrażliwcu.

  1. hslinum pisze:

   Powiem Ci w ten sposób. Nie ma w bezpośredni sposób pokazanej sceny mordu, jednak nastrój jest tak budowany, że nasz Janek wyszedł na chwilę. Na pewno dobrze jest oglądać razem i być blisko. Inna opcja – najpierw obejrzeć samemu…

 3. Kosik pisze:

  Ech co roku sobie obiecujemy i co roku nic nie wychodzi. Hym.. bo to chyba tylko ja sobie obiecuję, a małżonek nie.. Z. nie lubi tłumów.
  Opcja czwartkowa świetna.

  1. hslinum pisze:

   My również mamy alergię na tłumy. Czwartek to jedyny dzień, kiedy daje się ich uniknąć. Tzn. pusto nie jest, ale z wózkiem da się przejechać.

 4. Basja pisze:

  a co zakupiliście? 🙂

  1. hslinum pisze:

   Oj @Basja 😉 Poza „Twierdzą aniołów” po którą specjalnie udałam się na Targi kupiłam jeszcze jedną książkę do szpitala: „Cud na wzgórzu voodoo”. Inną pozycją do szkoły, z której już korzystają Misiaki jest dwutomowy Wielki podręcznik dla nauczycieli żłobków i przedszkoli [t.1] oraz przedszkoli i szkół podstawowych [t.2] W jednym tomie ponad 600 stron inspirujących pomysłów na zabawy z dziećmi. Nie zdążyłam jeszcze obejrzeć do końca, jak porwały oba tomiszcza Dziewczyny i zajmują się Maluchami 😀 Z kategorii szkolne kupiłam jeszcze książeczkę „Chemia bez stresu”, czyli o chemii w stylu apodręcznikowym. Mąż kupił sobie i już przeczytał, a miało być na emeryturę 😉 książkę „Zamach na prawdę” wywiad z Małgorzatą Wasserman. Poza „Karoliną” nabyliśmy także „Licheńskie proroctwo” i „pod niebem z gwiazd” (o ile dobrze pamiętam tytuł. Poza tym mnóstwo książek i książeczek dla Dzieciaków także z myślą o I Komunii Świętej Benia i zaprzyjaźnionej dziewczynki, ale głośno nie mogę, bo mama dziewczynki być może nas czyta 😉

Zanim napiszesz, pomyśl

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s