Robotycznie

dnia

Minął pierwszy tydzień ferii w naszym regionie. W naszej domowej szkole jak mieliśmy lepsze i gorsze dni, jednak sporo udało nam się zrobić.

Poza codzienną zwykła rutynową pracą udało się zrobić takiego oto cudaka:

robo

Oto roboszczotka i od samego początku jego istnienia są z nim związane wyzwania. Po pierwsze oderwał się delikatny kabelek. Trzeba go było przylutować, co udało się zrobić u Taty w firmie. Po drugie oderwał się kabelek, ale tym razem drugi i znów trzeba było lutować. Wreszcie JJ podokręcał wszystkie śrubki i cudaczny roboszczotek może spełniać swoją misję życiową i czyścić biurka 😉

Żeby pomóc BJ w zapamiętaniu odmiennych i nieodmiennych części mowy, zrobiłam mini folder-game, pomoc polegającą na układaniu w otwartych okładkach skoroszytu po lewej stronie odmiennych części mowy, a po prawych tych nieodmiennych. Dodatkowo odmienne części mowy mają do dopasowania elementy przez, które się odmieniają. Karty oczywiście mają  z tyłu element pozwalający na kontrolę błędu. W tak zwanym międzyczasie okazało się, że BJ ma problem z zapamiętaniem odmiany przez przypadki. Zatem powstała taka szybka pomoc jak na zdjęciu poniżej. Na kartkach są zapisane przypadki, po drugiej stronie  są pytania. Można grać w dopasowanie pytań do przypadków lub odwrotnie. Żeby ułatwić jej zapamiętanie kolejności przypadków wewnątrz kubeczka jest ‚ściąga’.

mowa

BJ podobają się nowe ‚zabawki’, podobnie jak Lusi.

Zanim napiszesz, pomyśl

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s