Zabawa, zabawa i… zabawa

dnia

Ostatnich kilka dni zdecydowanie luźniejszych, szczególnie dla młodszych Dzieci. Wszystkiemu

winna ‚literka’ z. Wszak skoro z, to zegary a przede wszystkim zabawa 😉 Chłopcy z Lolą dużo czasu spędzili na podłodze grając w gry logiczne. Oczywiście był także czas na zwykłą, codzienną pracę.
Ben ćwiczył umiejętność czytania oraz liczenia. Tak jak starsze rodzeństwo codziennie ćwiczy kaligrafowanie. Bardzo pomocne są dla nas materiały ze strony kaligrafowanie.pl. JJ poza pracą z podręcznikiem czyta Baśnie Andersena oraz szereg innych książek, które trzyma u siebie w łóżku i podczytuj zanim wstanie oraz przed zaśnięciem.

Skutkiem ubocznym lektury książki Małgorzaty Żylińskiej Neurodydaktyka jest to, że ograniczyłam ilość zadań z Zeszytów ćwiczeń, czy kart pracy. JJ i JM część swoich ‚zadanek’ wykonują w zeszytach, od czasu do czasu robią coś na komputerze. BJ w zasadzie wszystkie notatki robi w segregatorach. W minionym tygodniu razem z JM zmierzyły się z poezją. Na tapetę trafił Julisz Słowacki i utwór W pamiętniku Zofii Bobrówny. Można go znaleźć np. na portalu WolneLektury.pl. Dziewczyny poznawały budowę wiersza, pojęcia takie jak autor, adresat, podmiot liryczny oraz środki artystyczne. Zaopatrzone w wiedzę teoretyczną Panienki próbowały własnych sił w tworzeniu poezji. JM na tyle się ta zabawa spodobała, że od czasu do czasu zapisuje jakiś wiersz w swoim zeszycie z pomysłami.

BJ dokończyła dział przyrody poświęcony krajobrazom Polski (nareszcie, gdyż szczerze mówiąc i ona i ja straciłyśmy do niego serce). Opracowała za to temat „Problemy dorastającej młodzieży”. Była to świetna okazja do rozmowy o zagrożeniach i sposobach ochrony przed nimi..

zagrożenia-2

Z historii nadal ‚zwiedzamy’ starożytny Rzym.

his_not

Za to w matematyce osiągnęłyśmy początek końca figur geometrycznych na płaszczyźnie. Omawiamy trapez oraz deltoid.

Zrobiliśmy także dwa zabawne eksperymenty.ogrod

pilki

PS, Teraz mi się przypomniało, że można jeszcze było powiedzieć słów kilka o zębach i ich higienie.

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. aeljot pisze:

    Ciekawie u Was 🙂

Zanim napiszesz, pomyśl

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s