Wawerska noc naukowa

dnia

WNN-plakat2Dziś na parkingu przy kościele Matki Bożej Królowej Polski w Aninie miała miejsce ciekawa propozycja dla dzieci oraz ich opiekunów.
Gdy przyjechaliśmy [jakimś cudem udało nam się zaparkować] na scenie trwał spektakl dla dzieci o Prof. Wodorku. Dzieci w trakcie przedstawienia miały szanse dowiedzieć się jak segregować odpady, jak wezwać pomoc [telefon alarmowy 112]. Planeta Śmieciuchów do złudzenie przypominała pokoje dziecięce PRZED sprzątaniem 😉

Swój namiot miało Centrum Nauki Kopernik. W namiocie kilka ciekawych ekspozycji i mnóstwo dzieci wraz z rodzicami. Dość ciekwaym eksponatem były… dzieci. Oto przy stanowisku „Anatomia człowieka” pojawił się chłopiec. Podszedł dość pewnym krokiem, rzucił okiem na eksponat, wyrwał innemu dziecku z ręki brakujący element i próbował wcisnąć go we właściwe miejsce. Dziecko pozbawione fragmentu układanki stoi zaskoczone i smutne. „Brzydko zrobił” mówi. Tym razem kompletne zaskoczenie odmalowuje się na twarzach rodziców towarzyszących chłopcu. Ktoś śmiał skrytykować ich najwyraźniej uzdolnione i świetnie przystosowane do wymogów rynku słodkie dziecię. Niesmak szybko jednak mija i ‚bawią się’ dalej. „Tu płuca, tu wątroba” dopingują. Chłopiec kończy układankę. Na obliczu brak jakichkolwiek emocji. Dziecko, któremu wyrwał element puzzli nadal stoi smutne… Już nie spróbuje dokończyć układanki. „Mamusiu, widziałaś ten chłopiec wyrwał mi serce„, mówi jeszcze następnego dnia. Jaka szkoda, że tamci rodzice nie nauczyli swojej pociechy funkcjonowania w społeczeństwie, będzie chłopak miał problemy… Musi złe jakieś siedzieć w CNK. Wróciliśmy do domu ‚nabubani’.10478179_785976291454616_8169776841595039639_n
W tzw. międzyczasie na scenie instaluje się Centrum Nauki Koprernik – krótki wykład o muzyce ale od strony fizyki. Ciekawy i angażujący publiczność.
Pogoda [wietrznie] oraz pora [chcemy zdążyć do Kościoła na Mszę Świętą oraz procesję] powodują, że odpuszczamy uważne oglądanie pozostałych namiotów. Dzieciarnia zawiedziona naszym wczesnym odwrotem, ponieważ bardzo chcieli ‚zaliczyć’ kule wodne. Jednak ta gigantyczna kolejka….

Więcej tego rodzaju imprez bardzo proszę 🙂

nocnaukowa

Zanim napiszesz, pomyśl

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s