Raz, Dwa, Trzy…

dnia

Warszawiakiem jesteś TY. Nowe łamigłówki, nowe miejsca, dodatkowe konkursy. Po zeszłorocznych zmaganiach, o których możecie przeczytać w poniższych wpisach, zapragnęliśmy w tym roku również wziąć udział w grze.

Tegoroczna edycja wystartowała wczoraj, 21 czerwca. Niestety od początku jest pod górkę. Organizatorzy nie przewidzieli chyba, że już następnego dnia po rozpoczęciu Gry, mogą zjawić się jacyś „Agenci”. Zabrakło skrzynek z numerami placówek (ponoć jeszcze nie zostały przydzielone), nie mogliśmy też wydrukować karty szyfrów…

Podobnie jak w zeszłym roku rozpoczęliśmy zabawę od wizyty w Muzeum Wojska Polskiego. Byliśmy już nieco bardziej czujni i łatwiej było nam odnaleźć rozwiązania zagadek. Tym razem nie zatrzymywaliśmy się na długo przed każdym z eksponatów. Wiemy, że jeszcze wrócimy do Muzeum 😉 Dzieciom bardzo się podobała dzisiejsza wizyta. Łucja, która w zeszłym roku była maluszkiem, w tym roku szczególnie długo i wnikliwie przypatrywała się obrazom. Beniowi również przypadły do gustu. Basia i Jadzia zatrzymały się na dłuższą chwilę przy biżuterii patriotycznej oraz sukni z okresu rozbiorów Polski. Mocno na wyobraźnię Dzieci działały zbroje szczególnie husarii oraz manekiny przedstawiające królów Polski: Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Władysława Jagiełłę oraz Jana III Sobieskiego. Nauka w las nie poszła i w sali początków państwa Polskiego – wojen z Krzyżakami, Basia czuła się już na tyle pewnie, że objaśniała młodszym Dzieciom większość eksponatów.

wp2014

Zanim napiszesz, pomyśl

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s