św. Jana Apostoła

dnia

598px-Domenico_Ghirlandaio_-_St_John_the_Evangelist_on_the_Island_of_Patmos_-_WGA8885Rzec by się chciało: „święta, święta i po świętach” tyle, że my świętujemy nadal 🙂 Dziś trzeci dzień oktawy Bożego Narodzenia. Wspominamy św. Jana Apostoła. Podczas Ostatniej Wieczerzy to on spoczywał na piersi Pana, to właśnie Jan wytrwał przy Zbawicielu, aż do Jego śmierci na Krzyżu, gdzie Chrystus powierzył mu Swą Matkę, a Maryi – Jana jako przybranego syna (J 19:26-27)  wreszcie Jan wraz ze św. Piotrem po Zmartwychwstaniu przybył do grobu, wszedł do środka gdzie „ujrzał i uwierzył” (J 20:8). Św. Jan jako jedyny z Apostołów zmarł śmiercią naturalną. Dziś przypadają również imieniny naszego JJ.

Z tej okazji przyjechali Dziadkowie. Jako prezent imieninowy JJ poprosił o gadżety rycerskie.

Image

Jak widać na załączonym zdjęciu, skorzystali wszyscy (chodzący). Oczywiście możecie się słusznie domyślać treści zabaw Progenitur. Zanim się ściemniło odbył się turniej rycerski w ogrodzie. Po zmroku zaś miał miejsce bal na zamku, czyli w dużym pokoju. Planowane jest również przedstawienie, ale szczegółów póki co, nie zdradzę. Gdy Tata wrócił z pracy doszło do kilku potyczek z młodymi rycerzami. Damy zaś zamknęły się w swoim pokoju i co robią nie wiem… Podejrzewam, że BJ coś szyje, a JM bawi się z młodszą Siostrą.
PS. Jeśli szukacie prezentów dla księżniczek, rycerzy itp zajrzyjcie na stronę rycerskisklep.pl. Osoboście jestem pod wrażeniem jakości i tempa obsługi.

* Domenico Grillandajo Św. Jan Apostoł na Patmos, WikimediaCommons

Zanim napiszesz, pomyśl

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s