po przerwie

dnia

Wracam po awarii komputera, Niektórym już się „chwaliłam” tą radosną wiadomością, że padł mi dysk twardy w komputerze. Dzięki uprzejmości pana Krzysztofa mogę już korzystać z komputera. Mam nowy dysk i nowy system operacyjny, niestety wszystkie moje dane przepadły. Również zdjęcia… Zła jestem na siebie, bo przestałam robić kopie zapasowe i proszę bardzo… Było, przepadło i nie ma.
Ciężko  mi się pisze…. Straciłam moje bloggerowe notatki, ale na szczęście ocalały zdjęcia, które zostały w aparacie.
Końcówka maja to czas białego tygodnia Jadzi. To ciepłe dni i pierwsze posiłki w ogrodzie pod jabłonką. Szkoda, że nie widzieliście jak wiele miała kwiatów. Teraz obserwujemy jak rosną i dojrzewają jabłka. To podobno stara, polska odmiana jabłoni, podejrzewam, że może to być kosztel lub cukrówka litewska. Jabłka są ponoć wyśmienite na szarlotki, ale także do suszenia. Czekamy z rosnącą niecierpliwością.
Pod koniec maja wybrałyśmy się z Dziewczynkami na wieczorny spacer. Znalazłyśmy ukryty między blokami pomnik Janusza Korczaka. Była to dla nas doskonała okazja do porozmawiania na temat Starego Doktora i jego całkowitego poświęcenia się, oddania swoim podopiecznym. Dziewczynki szczególnie zwróciły uwagę  na jedną z sentencji na kolorowych kartkach umieszczonych wokół pomnika przez dzieci z pobliskiej szkoły.

Rozmawiałyśmy także o tym, że dziecko jest bardzo ważną osobą i posiada swoje prawa. Oczywiście poza prawami posiada także swoje obowiązki, o czym dla przypomnienia mówił także Janusz Korczak, a co mam wrażenie przeglądają podręczniki dzieci jest całkowicie pomijane. Zajrzyjcie proszę tutaj. Znajdziecie tekst co prawda błędnie przypisywany Korczakowi jednak świetnie oddający zasadę myśl pedagogiczną Starego Doktora.

Świętowanie Dnia Dziecka przeciągnęło się u nas do trzech dni 🙂 Już w końcu maja Dziatwa otrzymała prezent od Babci i Dziadka. „Zamek”, który stanął w naszym ogrodzie.  Dostali także kilka pomocy edukacyjnych m.in. kopalnię minerałów, układ słoneczny, zestaw do badania struktury ziemi, zestaw do krystalizacji itp. Jako pierwsze Dzieciaki zabrały się za kryształy, nie mal równocześnie zrobiliśmy krótki pokaz ‚wulkaniczny’ oraz mówiliśmy o tornadach. Krótkie eksperymenty dały nam punkt wyjścia do omówienia, częściowo przypomnienia sobie struktury Ziemi…

cdn…

2 Komentarze Dodaj własny

  1. linum pisze:

    Bardzo się cieszę, że do nas zaglądasz. Bałam się, że już nikt nie czyta niniejszego bloga 😉 Zgodnie z Twoją prośbą wkleiłam zdjęcia prezentów edukacyjnych. Nie jest to jakość powalająca na kolana, ale dobrze służą celowi. Pozdrawiam serdeczniePS. Zakupiłam zestaw czyściutkich płyt do archiwizacji danych. podobno jest również jakiś program, który automatycznie co jakiś czas archiwizuje wszystkie dane z komputera i wrzuca je na serwer. Rozmowa podsłuchana, więc nie znam szczegółów 😉

  2. aeljot pisze:

    U Was jak zawsze ciekawie. Szkoda danych z komputera. Ale dzięki Tobie przypomniało mi się o tym, że muszę zgrać na płyty zdjęcia, które mam w komputerze ;)Mogłabyś wkleić zdjęcia lub linki do prezentów o których piszesz? Często szukam czegoś ciekawego na prezent dla córek i właśnie takiego typu rzeczy/zabawki mnie interesują .

Zanim napiszesz, pomyśl

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s