Tydzień "W" i "C"

W tym tygodniu było mniej szkoły niż normalnie, z powodu wirusa, który nas dopadł i nie chciał opuścić.
Poniedziałek: Przypomnienie głoski „W„. Dziewczynki robiły wyklejanki. Basia czytała tekst z podręcznika. Dzieci także pomagały w porządkach. To w ramach ćwiczeń życia praktycznego. Ta piękna sterta naczyń został wymyta i wytarta[!] przez Basię. Janeczek odkurzył cały dól domu, a Jadzia porządkowała górę.
We wtorek oraz we środę Basia pracowała z Zeszytem ćwiczeń. Cieknący katar uniemożliwiał jej normalne funkcjonowanie.
Czwartek wszyscy czuliśmy się nieco lepiej, zaczęliśmy więc od przypomnienia głoski „C„. Basia czytała czytankę z podręcznika oraz robiła ulubione zadania matematyczne z zeszytu ćwiczeń. Po południu zabrałyśmy się za alfabet. Basia pomogła przygotować pomoc edukacyjną i zaczęła się bawić.
W piątek Barbórka pracowała z zeszytem ćwiczeń oraz pracowała na komputerze pisząc opowiadanie pt. „Włóczykij wyrusza samotnie w nieznane„. To efekt fascynacji Muminkami. Basia wymyśliła historię oraz ilustracje. Muszę powiedzieć, że pisanie na komputerze idzie jej sprawniej niż na papierze.
Po południu przerabialiśmy temat o jeziorze z bardzo ciekawego pakiety edukacyjnego, do którego link podała zaprzyjaźniona Mama Olga. Zajrzyjcie koniecznie. Powtórzyłyśmy alfabet oraz kolory. Tu także wykorzystałyśmy nasze pomoce.
Sobota niewiele różniła się od piątku pod względem tematycznym. Dziatwa kończyła wszystko to, co zaczęła dnia poprzedniego. Oraz dodatkowo zaczęliśmy z angielskiego temat o zwierzętach. Basia powróciła do swojej pasji robienia origami. Tym razem była to rybka.
Jasio bawił się w wynalazcę i wymyślił oświetlenie do samolotu.

Zanim napiszesz, pomyśl

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: