Tydzień "J" cd

dnia
Środa – dzień zabaw z matematyką. Tym razem zaproponowałam Dzieciakom  różnego rodzaju zadania logiczno-matematyczne. Ależ byli znudzeni… Zresztą tu widać to bardzo ładnie. Nieprędko powtórzę robienie zadań przy stole.

Czwartek – po środowych zmaganiach z naukami ścisłymi przyszedł dzień wytchnienia. Praca z książką. Tym razem wróciliśmy do wierszy Brzechwy i z bogatego zbiorku wybraliśmy „Jajko”. Dzieciaczki dość dobrze zapamiętują już treść przeczytanego utworu i opowiadają o nim. Po krótkiej rozmowie, wyciągnęłam nasze kreatywne pudełko i zabraliśmy się za przygotowanie bohaterów „Jajka”. Po obiedzie zaś czekała na Dzieci niespodzianka. Mogli przygotować przedstawienie. Pomysł został przyjęty entuzjastycznie.

Piątek: Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Mieliśmy piękne plany. Życie weryfikuje plany 🙂 Udało się nam zrobić kolejnego lapbooka i jedliśmy zeppole, jak kto woli pączki z dziurką (oponki). Św. Józefowi wiecznie będę dziękować za dobrego Męża oraz za to, że mnie uratował przed upadkiem z krzesła mimo, że juz czułam jak lecę…

Zanim napiszesz, pomyśl

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s